systemy przesuwne

DuoPort SK Z
podgląd

Drzwi przesuwne (suwanka) z okuciem duoPort SK-Z to wersja z komfortowym sterowaniem w klamce. Ta dodatkowa funkcja ułatwia otwieranie i zamykanie nawet bardzo ciężkich skrzydeł, wystarczy tylko przekręcić klamką i skrzydło zostanie samoczynnie wypchnięte z ościeżnicy, ta sama sytuacja ma miejsce przy zamykaniu, skrzydło przesuwamy do pozycji zamknięcia i poprzez przekręcenie klamki następuje automatyczne wsunięcie skrzydła do ościeżnicy i zarazem zaryglowanie, a specjalnej wielkości klamka ogranicza użycie siły. Klient ma ponadto do wyboru trzy klasy wagowe: do skrzydeł lekkich (do 100 kg), ciężkich (do 160 kg) i bardzo ciężkich - do 200 kg.
duoPort SK Z pozwala realizować wszystkie popularne typy konstrukcji przesuwnych. Okucie jest uniwersalne, nie wymaga stosowania nakładek na profile.


DuoPort SK Z współpracuje z systemem okuć uchylno-rozwieranych activPilot, z którego pochodzą także zaczepy ramowe - identyczne dla wszystkich wersji wagowych. Producent okien może więc na życzenie klienta zmienić standard okucia, np. podwyższyć poziom zabezpiecznia antwłamaniowego, bez konieczności zamawiania specjalnych elementów.

Najnowsze okucie Winkhausa pozwala okuwać okna uchylno-przesuwne o wysokości do 2500mm i ciężarze do 200 kg. Nowa konstrukcja wózków zapewnia płynne i bezszmerowe przesuwanie się skrzydła.

Przeszklenia sięgające od podłogi do sufitu to rozwiązanie eleganckie, nowoczesne i coraz bardziej popularne. Tak duże okna wpuszczają do wnętrza mnóstwa światła, zapewniają piękny widok, sprawiają, że pomieszczenia zaczynają "oddychać". Jak sprawić, by były też funkcjonalne? Doskonale sprawdzą się tu nowe okucia duoPort SK.

Okucie uchylno-przesuwne duoPort SK to najnowszy tego typu produkt Winkhausa, oparty na systemie activPilot. Pozwala konstruować okna uchylno-przesuwne o wysokości skrzydła przesuwnego do 2,5 m i szerokości do 1,3 m (skrzydło okienne) lub szerokości do 1,5 m przy zastosowaniu poszerzonych skrzydeł oraz ciężarze nawet do 200kg! Okucie charakteryzuje się największym odstawieniem skrzydła (125 mm) spośród systemów uchylno-przesuwnych dostępnych na rynku i może być stosowane do profili wielokomorowych o wysokim poziomie termoizolacyjności. Jest to ważny argument w przypadku dużych przeszkleń, gdzie straty energii mogą być znaczne.


BEZPIECZEŃSTWO I WYGODA UŻYTKOWANIA

W przypadku tak potężnych, ciężkich konstrukcji bezpieczeństwo jest kwestią podstawową. Wózki jezdne wyposażone są w zabezpieczenie na wypadek przeciążenia. Blokada błędnej obsługi uniemożliwia wystawienie skrzydła z ościeżnicy przez nieuważnego użytkownika. Stabilność i pewność funkcjonowania systemu zwiększają także: zmodyfikowane połączenie klamki z okuciem oraz nowy mechanizm przegubowy rozwórki. Okucie w wersji podstawowej wyposażone jest w solidne trzpienie ryglujące. Poziom zabezpieczenia antywłamaniowego regulujemy poprzez wymianę odpowiedniej liczby zaczepów standardowych na antywłamaniowe. Wersja duoPort SK 160 Z spełnia wymagania norymy DIN V ENV 1627-1630 w klasie odporności 2.

Charakterysyczną cechą okucia duoPort SK Z jest wyjątkowa płynność funkcjonowania. Średnica rolek wózków jezdnych została zwiększona o 20 proc. w porównaniu do dotychczas stosowanych rozwiązań. Ta zmiana konstrukcyjna spowodowała podwyższenie komfortu użytkowania drzwi przesuwnych: skrzydło przesuwa się lekko i bezszelestnie. Do skrzydeł o ciężarze powyżej 160 kg stosuje się stabilne podwójne wózki w jednoczęściowym korpusie, które gwarantują komfort przesuwania nawet bardzo ciężkich drzwi.


PLUSY DLA PRODUCENTA I MONTAŻYSTY

Okucie duoPort SK Z jest skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić maksimum udogodnień w procesie produkcji okien oraz przy ich montażu. We wszystkich wersjach wagowych okucie wymaga tylko 35 mm pasa montażowego. Takie parametry okucia pozwalają produkować okna uchylno-przesuwne ze standardowych profili okiennych. Zastosowanie tych samych kompletów prowadnic we wszystkich wersjach wagowych przynosi znaczne oszczędności logistyczne. Operacja łączenia skrzydła z ramą jest uproszczona, a do tego bardzo łatwo sprawdzić, czy skrzydło jest prawidłowo zamocowane w ramie dzięki możliwości kontroli wizualnej. Regulacje także są proste - wykonuje się je jednym narzędziem, a po przeregulowaniu skrzydła zabezpiecza ustawienie klipsem ustalającym.

W przeciwieństwie do tych otwierających się tradycyjnie do wewnątrz, okna uchylno-przesuwne, nawet bardzo duże, nie zajmują przestrzeni w mieszkaniu, są piękne i fukcjonalne. Poszukującym światła, przestrzeni i komfortu, proponujemy więc duoPort SK Z!

Nasza oferta systemów przesuwnych

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
32 456-22-00