systemy przesuwne

DuoPort PAS
podgląd

Okucie przesuwne z innowacyjną funkcją bezpiecznego wietrzenia.

Innowacyjne okucie przesuwne duoPort PAS nadaje oknom przesuwnym nowy wymiar funkcjonalny. Wprowadzona przez firmę Winkhaus funkcja wietrzenia przy skrzydle równolegle odsuniętym od ramy umożliwia naturalną, równomierną wymianę powietrza także podczas nieobecności domowników. Obsługa jest intuicyjna i wyjątkowo komfortowa.

Nowy sposób wietrzenia

Wysoka szczelność nowoczesnych budynków powoduje, że coraz bardziej istotna staje się potrzeba kontrolowanego dopływu świeżego powietrza. Winkhaus proponuje doskonałe rozwiązanie - funkcję równoległego odsunięcia skrzydła od ramy. Powstająca w ten sposób 6-milimetrowa szczelina na całym obwodzie okna zapewnia naturalną wymianę powietrza. Dodatkową zaletą takiego sposobu wietrzenia jest jego energooszczędność w porównaniu do wietrzenia przez uchylone okno.

Charakterysyczną cechą okucia duoPort SK Z jest wyjątkowa płynność funkcjonowania. Średnica rolek wózków jezdnych została zwiększona o 20 proc. w porównaniu do dotychczas stosowanych rozwiązań. Ta zmiana konstrukcyjna spowodowała podwyższenie komfortu użytkowania drzwi przesuwnych: skrzydło przesuwa się lekko i bezszelestnie. Do skrzydeł o ciężarze powyżej 160 kg stosuje się stabilne podwójne wózki w jednoczęściowym korpusie, które gwarantują komfort przesuwania nawet bardzo ciężkich drzwi.


Komfort obsługi

Nowe okucie pozwala na uzyskanie 3 funkcji: przesuwania, ryglowania oraz wietrzenia przy skrzydle równolegle odsuniętym od ramy - przy pomocy zwykłej klamki okiennej. Dzięki wbudowanym amortyzatorom i urządzeniom magazynującym energię można swobodnie przesuwać skrzydła o wadze do 160 kg. Specjalna konstrukcja rozwórek i wózków oraz blokada obrotu klamki FSF z systemu activPilot zapewniają intuicyjne i wygodne użytkowanie drzwi przesuwnych.


Łatwy i szybki montaż

Fabrycznie skompletowane zestawy prowadnic pozwalają zminimalizować nakład pracy w procesie produkcji i montażu okien. Okucie obwiedniowe activPilot oraz zaczepy stosuje się także do stolarki z funkcją uchylno-rozwieraną, dzięki czemu można w znacznym stopniu zredukować koszty logistyki i magazynowania elementów.


Szerokie zastosowanie

Okucie duoPort PAS jest przystosowane do profili wielokomorowych o podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych. Umożliwia uzyskanie 2-, 3- oraz 4-częściowych konstrukcji o maksymalnej wadze skrzydła 160 kg. Elementy ramowe pasują do większości systemów profili dostępnych na rynku.


Bezpieczne wietrzenie

Kombinacja ośmiokątnego trzpienia ryglującego i stalowych zaczepów ramowych o specjalnej konstrukcji zapewnia podwyższone bezpieczeństwo już w wersji standardowej okucia duoPort PAS. W pozycji wietrzenia szczelinowego uzyskujemy taką samą klasę odporności okna na włamanie jak przy zamkniętym oknie (do klasy RC2 wg EN 1627-1630). Dzięki temu możliwe jest naturalne przewietrzanie mieszkania także podczas nieobecności domowników.

Nasza oferta systemów przesuwnych

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
32 456-22-00